Mistrzostwa Europy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, 12-13 maja 2012 r.

 

W dniach 12 i 13 maja 2012 r. na stadionie Legii w Warszawie odbyły się Mistrzostwa Europy Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, których głównym organizatorem jest Stowarzyszenie "Nadzieja na Euro". Mistrzostwa Europy poprzedziły III Mistrzostwa Polski, które miały miejsce 28 kwietnia 2012 r. Podczas rozgrywek zmierzyło się ze sobą ponad 150 zawodników z 17 drużyn z domów dziecka z całej Europy.

Dariusz Dziekanowski - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy został Ambasadorem Dobrej Woli Mistrzostw. Przygotował dla dzieci z Domów Dziecka w Polsce wiele atrakcji przed samymi Mistrzostwami Europy. Dzieci miały okazję zwiedzić Stadion Narodowy w Warszawie, zwycięzcy Mistrzostw wezmą udział w treningu swojego ulubionego klubu piłkarskiego.

Na zakończenie turnieju Reprezentacja Europy Dzieci z Domów Dziecka w skład której weszli najlepsi gracze Mistrzostw zagrała mecz pokazowy z Reprezentacją Polski Byłych Piłkarzy. W drużynie Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy zagrali: Dariusz Dziekanowski, Lesław Ćmikiewicz, Piotr Świerczewski, Jarosław Bako, Tomasz Kłos, Maciej Szczęsny, Marek Jóźwiak.

Dariusz Dziekanowski wręczył Puchar i nagrodę dla Najmłodszego Zawodnika Mistrzostw pochodzącego z Estonii.

Logowanie

Odwiedziło Nas:

Dzisiaj43
Ten Miesiąc1515
Wszystkich165746

 Partnerzy: