Oświadczenie Polskiego Stowarzyszenia Byłych Piłkarzy w sprawie rasizmu w Polsce

Podczas gdy przypadki rasizmu są wciąż widoczne na stadionach, nie jest to szeroko rozpowszechnione zjawisko społeczne. Każde przestępstwo motywowane rasizmem - może nim być obraźliwe słowo wykrzyczane przez chuliganów lub przypadek przemocy fizycznej - to zawsze o jedno za dużo. T nieprawda, że ten rodzaj zachowania dominuje podczas wydarzeń sportowych w Polsce lub że społeczeństwo polskie w większości jest rasistowskie i przesiąknięte antysemityzmem. Jest wielu urodzonych za granicą piłkarzy polskich drużyn, między innymi z Izraela, Afryki i Ameryki Południowej.

Nie mniej ważne jest to, że społeczeństwo polskie nieustępliwie i niestrudzenie podejmuje działania w celu przeciwdziałania wszelkim rasistowskim przejawom. Polskie Stowarzyszenie Byłych Piłkarzy współpracuje z innymi organizacjami pozarządowymi i rządem biorąc udział w wielu projektach zwalczających rasizm, między innymi "Wykopmy Rasizm ze Stadionów" i "Polska dla Wszystkich".

Przekonanie, że udział w UEFA EURO 2012 w Polsce i na Ukrainie może być niebezpieczny, jest nie do zaakceptowania. Takie oświadczenia mogą przynieść odwrotny skutek do zamierzonego - zamiast pomagać w przeciwstawianiu się rasizmowi, mogą zniszczyć wspaniałą sportową atmosferę, pozytywny przekaz i potencjał, który oferuje UEFA EURO 2012.

Logowanie

Odwiedziło Nas:

Dzisiaj43
Ten Miesiąc1515
Wszystkich165746

 Partnerzy: